Späť

3 kroky k správnej veľkosti

Pridané: 8.11.2016 10:40:05 Počet zobrazení: 655

3 kroky k správnej veľkosti

Viete si správne vybrať veľkosť košele? A viete ako sa správne zmerať? Je to veľmi jednoduché pokiaľ dodržíte tieto základné kroky.

Ruku na srdce, koľko z nás chodí s nadšením po obchodoch? Otravuje nás to, je tam veľa ľudí, musíme čakať na kabínky.. A nakoniec si aj tak nič nekúpime..

Často sa stáva, že blúdime po obchodoch a hľadáme správne veľkosti. Pri košeliach je to ešte väčší problém ako pri tričkách, svetroch alebo nohaviciach. Pokiaľ vyberáte v obchode, kde sú košele zabalené, tak sa navyše stretnete s nevôľou pracovníčok košeľu rozbaliť. 

Určite ste to už počuli "akú máte veľkosť krku"? A potom prišlo odporúčanie predavačky, že táto košeľa vám sadne ako uliata. Po príchode domov ste zistili, že to úplne tak nie je.. 

A prečo je tak používaná miera krku? Je to dané tým, že pokiaľ nosíte košeľu do obleku s kravatou, je táto miera pre vás najdôležitejšia. Potrebujete mať košeľu zapnutú až po posledný gombík a nesmie vás "škrtiť". Každopádne čo ak vám nebude sedieť na hrudi, bruchu alebo dĺžkou rukáva? Popravde, budete mať sako a teda to už nikto nerieši, či vám mierne nesedí... 

Pripravili sme pre vás 3 základné kroky ako zistiť správnu veľkosť košele:

 1. OBVOD KRKU
  Ako som spomínal, tento rozmer vás zaujíma pokiaľ nosíte košeľu s kravatou. Ak nikdy nenosíte kravatu, tak vás to vôbec nemusí ani zaujímať. Veľkosť sa udáva v cm. Merajte v mieste, kde sa zapína golier. Pre vaše pohodlie pripočítajte k nameranej hodnote 1 cm, aby vás golier "neškrtil". 

 2. OBVOD HRUDNÍKA
  K správnej veľkosti sa môžeme dopracovať rôznymi spôsobmi. Môžeme zmerať:
  1. Šírku košele v oblasti hrudníka, ktorá nám sedí, napríklad staršia košeľa. Toto je ideálny spôsob keď vyberáme darček a nechceme merať obdarovaného.. Nameranú šírku jednoducho porovnáme s veľkostnou tabuľkou.
  2. Osobu, ktorá bude nosiť košeľu. Namerané hodnoty jednoducho porovnáme s tabuľkou veľkostí, "napasujeme" sa do tolerancií, aby sme mali istotu, že košeľa nám bude ideálne sedieť. To je najjednoduchší spôsob ako zistiť správnu veľkosť.

 3. OBVOD PÁSA
  Opäť môžeme merať dvomi spôsobmi:
  1. Šírku košele v oblasti pása, ktorá nám sedí. Merajte medzi 2 a 3 gombíkom odspodu, tzn. v najužšej časti košele (platí hlavne pre SLIM FIT modely).
  2. Zmeriame osobu, ktorá bude nosiť košeľu. Obvod pása merajte tesne nad pupočnou dierkou. Pri meraní stojte uvoľnene, nenadychujte sa a ani príliš nenapínajte svaly.

Ďalšími dôležitými časťami sú samozrejme rukávy. Ideálne je zmerať doma košeľu, ktorá vám sedí najlepšie a z toho vychádzať. Rukávy meriame od spojenia ramennej časti s rukávom tzn. od ramenného švu až po koniec rukáva. 

Veľkou výhodou nakupovania na internete (teda okrem toho, že nakupujete z pohodlia domova), je možnosť dopredu sa zmerať a hľadať iba to, čo vám bude sedieť.

Pre bližšie informácie prejdite do sekcie "Strihy a a tabuľka veľkostí"

5 € NA PRVÝ NÁKUP

Prihláste sa a využite uvítaciu zľavu. Platí na objednávky nad 25 €.

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie