Späť

8 bodov ako správne vybrať košeľu na svadbu

Pridané: 15.5.2017 17:13:20 Počet zobrazení: 2654

8 bodov ako správne vybrať košeľu na svadbu

Svadba je významný deň, kedy chceme všetci vyzerať čo najlepšie. Je dôležité správne zvoliť oblečenie, aby sme mali o jednu starosť menej počas náročného dňa a noci. Ako správne zvoliť košeľu si povieme v nasledujúcom článku.

 

Farba svadobnej košele


Svadobné košele by mali mať bielu, prípadne jemne béžovú farbu. Odtieň bielej alebo béžovej farby dobre zlaďte s nevestinými šatami, aby ste na fotkách nepôsobili rôznorodým dojmom. Zvlášť žiarivo biela košeľa a slonovinové šaty môžu vyzerať špinavým dojmom. Samozrejme šikovný fotograf si vie poradiť aj s farbami, ale lepšie je byť pripravený ako upravovať 1000 fotiek. 

Košele pre hostí môžu byť biele, ružové alebo jemne modré. Nezabudnite na pravidlo, že stredobodom porozornosti má zostať nevesta, a tak sa vyvarujte výstredným vzorom.

Biela pánska košeľa STEVULA vhodná na svadbuRužová pánska košeľa STEVULA vhodná na svadbuSvetlomodrá košeľa STEVULA vhodná na svadbu

 

Materiál svadobnej košele


Materiál svadobnej košele by mal byť prvotriedny, pretože v nej strávite dlhý čas. Jednoznačnou voľbou je 100 % bavlna a ideálne v nekrčivej úprave Non-iron, aby košeľa vyzerala na ženíchovi stále sviežim dojmom. Prečítajte si viac o kvalitách bavlny a našej nekrčivej úprave.


Druh bavlnenej tkaniny, ktorý si môžete zvoliť je napríklad popelín (odolný a zároveň priedušný materiál), twill (elegantný jemný materiál s diagonálnou štruktúrou), rybia kosť (veľmi mäkký materiál s jemnou štruktúrou) alebo Royal Oxford (jemný materiál so štruktúrou). 

Golier svadobnej košele


Pri svadobnej košeli by ste vždy mali ladiť šírku kravaty s mierou otvorenosti goliera. Pre klasické goliere typu Kent sa hodí väčšina druhov uzlov, od užších až po širšie. Pre moderné goliere typu Cutaway sa výborne hodí Windsor uzol, ktorý posunie celý outfit o úroveň vyššie. Zlatou strednou cestou je náš najnovší golier s názvom Spread, v zahraničí často nazývaný aj President Collar.

Golier typu Kent na pánskych košeliach STEVULAGolier typu Spread na pánskych košeliach STEVULAGolier typu Cutaway na pánskych košeliach STEVULA

 

Strih svadobnej košele


Či už zvolíte strih Body FitSlim Fit alebo Regular Fit, všetko závisí na vašej postave a preferenciách. Ak ste silnejšej postavy, je pre vás vhodnejší strih Regular Fit. Ponúka extra priestor hlavne v oblasti pása. Naopak strihy Body Fit a Slim Fit sú viac vypasované a hodia sa štíhlym a normálnym postavám.

Kravata alebo motýlik k svadobnej košeli


K svadobnej košeli by ste mali vždy nosiť kravatu alebo motýlik. Farba kravaty by mala byť rovnaká ako farba nevestinej kytice. Doplniť to môžete farebnou vreckovkou, ktorá ladí s kravatou. Odvážnejší sa môžu pustiť aj do kontrastu vreckovky a kravaty, je však potrebné to ladiť s citom. Veľkým hitom posledných rokov sú drevené motýliky. Tie sa dajú rovnako dobre zladiť ako kravata. Pri motýlikoch pozor, aby ste nevyzerali ako čašník. Určite nechcete, aby si vás ako ženícha pomýlili s čašníkom. 

Dĺžka rukávov košele


Pri dĺžke rukávov svadobnej košele platí rovnaké pravidlo ako pri ostatných košeliach, ktoré sa nosia v spoločnosti pod sakom. Rukávy sú vždy dlhé. Krátky rukáv nepatrí pod sako a je nevhodný do spoločnosti. Nezabudnite na správny pomer dĺžky rukávu košele a saka, rukáv košele by mal byť mierne (1-1,5 cm) dlhší ako rukáv saka. 

Manžety svadobnej košele


Základ je košele s klasickými, tzn. jednoduchými manžetami. Viac noblesy môže dodať košeľa so zapínaním na manžetové gombíky (francúzske manžety). Ak nemáte využitie pre tento typ košele, skvelou alternatívou sú naše "hybridné" manžety, ktoré môžete nosiť s manžetovými gombíkmi aj bez nich.

Vrecko na svadobnej košeli


Spoločenské košele, zvlášť tie na večerné udalosti, by nemali mať vrecko. Samozrejme voľba je vždy na vás a vreckom určite nespôsobíte faux paux. 

 

Pokiaľ si ani po týchto bodoch neviete správne vybrať košeľu, veľmi radi vám pomôžeme. Stačí nám zavolať alebo napísať na online chate vpravo dole. 

 

Páčil sa Vám článok?

Zdieľajte ho so svojimi známymi:

 

5 € NA PRVÝ NÁKUP

Prihláste sa a využite uvítaciu zľavu. Platí na objednávky nad 25 €.

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie