Späť

8 bodov ako správne vybrať košeľu na svadbu

Svadba je významný deň, kedy chceme všetci vyzerať čo najlepšie. Je dôležité správne zvoliť oblečenie, aby sme mali o jednu starosť menej počas náročného dňa a noci.

8 bodov ako správne vybrať košeľu na svadbu

Uvádzame 8 základných bodov, ktoré si potrebujete ujasniť pri výbere správnej svadobnej košele. 

 1. Farba svadobnej košele
  Svadobné košele by mali mať bielu, prípadne jemne béžovú farbu. Odtieň bielej alebo béžovej farby dobre zlaďte s nevestinými šatami, aby ste na fotkách nepôsobili rôznorodým dojmom. Zvlášť žiarivo biela košeľa a slonovinové šaty môžu vyzerať špinavým dojmom. Samozrejme šikovný fotograf si vie poradiť aj s farbami, ale lepšie je byť pripravený ako upravovať 1000 fotiek. 

  Košele pre hostí môžu byť biele, ružová alebo jemne modré. Nezabudnite na pravidlo, že stredobodom porozornosti má zostať nevesta, a tak sa vyvarujte výstredným vzorom.

  Biela pánska košeľa STEVULA vhodná na svadbu Ružová pánska košeľa STEVULA vhodná na svadbuSvetlomodrá košeľa STEVULA vhodná na svadbu

 2. Materiál svadobnej košele
  Materiál svadobnej košele by mal byť prvotriedny, pretože v nej strávite dlhý čas. Jednoznačnou voľbou je 100 % bavlna a ideálne v nekrčivej úprave Non-iron, aby košeľa vyzerala na ženíchovi stále sviežim dojmom. Prečítajte si viac o kvalitách bavlny a našej nekrčivej úprave. 
  Druh bavlnenej tkaniny, ktorý si môžete zvoliť je napríklad popelín (odolný a zároveň priedušný materiál), twill (elegantný jemný materiál s diagonálnou štruktúrou), rybia kosť (veľmi mäkký materiál s jemnou štruktúrou) a royal oxford (jemný materiál so štruktúrou). 

 3. Golier svadobnej košele
  Pri svadobnej košeli by ste vždy mali ladiť šírku kravaty s mierou otvorenosti goliera. Pre klasické goliere typu Kent sa hodí väčšina druhov uzlov, od užších až po širšie. Pre moderné goliere typu Cutaway sa výborne hodí Windsor uzol, ktorý posunie celý outfit o úroveň vyššie. Zlatou strednou cestou je náš najnovší golier s názvom Spread, v zahraničí často nazývaný aj President Collar.

  Golier typu Kent na pánskych košeliach STEVULAGolier typu Spread na pánskych košeliach STEVULA Golier typu Cutaway na pánskych košeliach STEVULA


 4. Strih svadobnej košele
  Či už zvolíte strih Modern Fit alebo Slim Fit, všetko závisí na vašej postave a preferenciách. Ak ste silnejšej postavy, je pre vás vhodnejší strih Modern Fit. Ponúka extra priestor hlavne v oblasti pása. Naopak strih Slim Fit je viac vypasovaný a  hodí sa štíhlym a normálnym postavám.

 5. Kravata alebo motýlik k svadobnej košeli
  K svadobnej košeli by ste mali vždy nosiť kravatu alebo motýlik. Farba kravaty by mala byť rovnaká ako farba nevestinej kytice. Doplniť to môžete farebnou vreckovkou, ktorá ladí s kravatou. Odvážnejší sa môžu pustiť aj do kontrastu vreckovky a kravaty, je však potrebné to ladiť s citom. Veľkým hitom posledných rokov sú drevené motýliky. Tie sa dajú rovnako dobre zladiť ako kravata. Pri motýlikoch pozor, aby ste nevyzerali ako čašník. Určite nechcete, aby si vás ako ženícha pomýlili s čašníkom. 

 6. Dĺžka rukávov košele
  Pri dĺžke rukávov svadobnej košele platí rovnaké pravidlo ako pri ostatných košeliach, ktoré sa nosia v spoločnosti pod sakom. Rukávy sú vždy dlhé. Krátky rukáv nepatrí pod sako a je nevhodný do spoločnosti. Nezabudnite na správny pomer dĺžky rukávu košele a saka, rukáv košele by mal byť mierne (1-1,5 cm) dlhší ako rukáv saka. 

 7. Manžety svadobnej košele
  Základ je košele s klasickými, tzn. jednoduchými manžetami. Viac noblesy môže dodať košeľa so zapínaním na manžetové gombíky (francúzske manžety). Ak nemáte využitie pre tento typ košele, skvelou alternatívou sú naše "hybridné" manžety, ktoré môžete nosiť s manžetovými gombíkmi aj bez nich.

 8. Vrecko na svadobnej košeli
  Spoločenské košele, zvlášť tie na večerné udalosti, by nemali mať vrecko. Samozrejme voľba je vždy na vás a vreckom určite nespôsobíte faux paux. 

 

Pokiaľ si ani po týchto bodoch neviete správne vybrať košeľu, veľmi radi vám pomôžeme. Stačí nám zavolať alebo napísať na online chate vpravo dole. 

Páčil sa vám náš článok? Ak áno, budeme veľmi radi keď ho budete zdieľať na Facebooku. Stačí kliknúť nižšie na modrú ikonku Facebooku. Ďakujeme!

 

  << Späť na BLOG   

5 € NA PRVÝ NÁKUP

Prihláste sa a využite uvítaciu zľavu. Platí na objednávky nad 25 €.

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie