Späť

Akú košeľu vybrať nielen na deň otcov?

Deň otcov pomaly získava na popularite a cítime to aj my, v narastajúcom počte otázok. Často sa nás pýtate, akú košeľu zvoliť pre konzervatívnejších pánov, pre mladých mužov, na jednanie, pohovor alebo na každý deň do práce. Pripravili sme pre vás niekoľko nápadov, ktoré vám pomôžu sa zorientovať pri výbere správnej pánskej košele. Nečakajte tisíc kategórií, zhrnuli sme to do 3 základných.

Akú košeľu vybrať nielen na deň otcov?

Niekto by mohol povedať, že sme to mali spraviť podľa veku. Nespravili sme to tak, pretože podľa nás vek nie je dôležitý. Podstatný je vlastný štýl a to, ako sa bude váš milovaný otec alebo partner v košeli cítiť. Nikde nie je povedané, že farebnú košeľu nemôže nosiť aj pán v rokoch. Pokiaľ zladí svoj celkový imidž a "neprestrelí" to, tak jeho outfit môže byť naopak veľmi svieži a moderný.

 

Biznis štýl - košeľa vždy nosená s kravatou

V tomto prípade bude pre vás najlepšou voľbou jednofarebná košeľa, prípadne košeľa s jemným vzorom. Košeľa by mala byť  s dlhým rukávom (do obleku vždy s dlhým rukávom). V prípade, že dress code vyžaduje nosiť košeľu, oblek a kravatu, je väčšia pravdepodobnosť, že aj štýl vášho partnera alebo otca bude konzervatívnejší. Zladiť jemný vzor nebude problém s jednofarebnou kravatou. 

Je samozrejme možné kombinovať aj pestrejšie farby, ale ak budete košeľu chcieť podarovať, tak jednoduchšie sa vhodne trafíte s jednofarebnou košeľou. Čo sa týka golierov, vôbec sa nemusíte báť typu Cutaway. Je širšie zrezaný, ale výborne sa hodí do obleku aj na voľné nosenie. 

Tu je výber košieľ v biznis štýle:

Modrá pánska slim fit košeľa STEVULA s dlhými rukávmi a úpravou Non-iron biela modrá modrá biela  dfa

 

Biznis štýl - košeľa nosená bez kravaty

Tento štýl je veľmi podobný predošlému, ale s jedným rozdielom. Obdarovaný vo väčšine nenosí kravatu. Dnes je to už veľmi bežné, že sa košele nosia aj bez kravaty. Pôsobí to uvoľnenejšie, ale zároveň dostatočne reprezentatívne. Pri týchto košeliach si môžete dovoliť viac popustiť uzdu fantázie a vybrať aj zložitejšie vzory. Vhodné sú prúžky, káro alebo moderné malé tlačené vzory. Na konci článku si môžete pozrieť ako vyzerá košeľa s golierom Cutaway bez kravaty. 

bila modry pasi dafa dfafa Námor

 

Voľnočasové košele (Casual) - košeľa nosená bez kravaty a obleku

V tomto prípade sú výbornou voľbou košele z rady Casual, pretože je možné ich nosiť zapravené, ale aj na nohaviciach. Košele sa hodia na neformálne piatky (tzv. Casual Fridays), garden party, prípadne na večerné túlanie sa mestom. Okrem toho sú vhodné na pracoviská, kde sa nevyžaduje prísny dress code. 

Je možné ich kombinovať s rifľami alebo nohavicami a výborným doplnkom bude športové sako.

 

 

dfafa dfa dfaf dfafa dfafa

 

A ako malý bonus ukážka, že golier Cutaway funguje aj bez kravaty

Cutaway bez kravaty? To nie je žiadny problém. Široko zrezaný golier vyzerá výborne s kravatou aj bez. Na obrázku je zobrazená Námornícka modrá pánska košeľa

dafda dfafa

 

Páčil sa vám náš článok? Ak áno, budeme veľmi radi keď ho budete zdieľať na Facebooku. Stačí kliknúť nižšie na modrú ikonku Facebooku. Ďakujeme!

 

  << Späť na BLOG   

5 € NA PRVÝ NÁKUP

Prihláste sa a využite uvítaciu zľavu. Platí na objednávky nad 25 €.

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie