Späť

Greenery - farba roka 2017. Ste pripravení ju nosiť?

Pridané: 24.2.2017 14:54:28 Počet zobrazení: 4615

Greenery - farba roka 2017. Ste pripravení ju nosiť?

Ešte v decembri boli už tradične vyhlásené farby pre nadchádzajúci rok, konkrétne sezónu 2017. Farbu roka vyberá plejáda odborníkov a zastrešuje to celé spoločnosť Pantone. Odborníci vyberajú každý rok niekoľko farieb a my vám prinášame nielen ich zoznam, ale aj inšpirácie ako ich nosiť.

Ale poďme pekne po poriadku. Spoločnosť Pantone, ktorá vyhlasuje farbu roka asi netreba predstavovať nikomu, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete farieb. Globálny líder v oblasti farebných riešení pre firmy či jednotlivé odvetvia biznisu združuje najväčšie autority oboru, a preto nie je prekvapením, že celý svet čaká, kedy každý rok v decembri prezradí meno farby roka pre nasledujúci rok. Teda v preklade farby, ktorá sa bude niesť naprieč celým lifestylovým spektrom a ovplyvňovať naše životy viac, ako ktorákoľvek iná. 

Greenery - zelená má zelenú

Pre netrpezlivých uvádzame, že Greenery je farbou roka 2017. Je príjemne osviežujúca, symbolizuje život a pozitívnu náladu. Presne takto ju vidia odborníci, ktorí o nej rozhodli. Má upozorňovať na návrat k prírode, na ochranu životného prostredia, ale najmä má priniesť viac radosti, dobrej nálady a pozitívnej energie. 

Finálových farieb bolo 10

Greenery nie je jediná farba, ktorá bude hit nasledujúcej sezóny. Odborníci z Pantone vybrali ďalších deväť farieb, ktoré spoločne ovplyvnia módu v tomto roku. Toto je top 10 farieb na jar/leto 2017:

Pantone top 10 farieb jar/leto 2017

Primrose Yellow

Ak predchádzajúcu sezónu bola populárna aj horčicovo žltá, tak Primrose yellow je jednou z farieb nasledujúcej sezóny z dobrého dôvodu. Táto osviežujúca a povznášajúca žltá má priniesť potešenie nášho srdca, je slnečná a radostná. Vzbudzuje v nás rovnaké pocity ako prvosienka a jej úlohou je rozžiariť jar 2017. 

Primrose Yellow

Pale Dogwood Pink

Pantone inštitút nemohol nezaradiť tento pokojný odtieň ružovej, ktorý sa opakovane objavuje tu a tam od New Yorku cez Londýn, až po Miláno a Paríž. Táto neutrálna stlmená ružová je ako jemná kvetina, ktorá prináša nositeľke nevinnosť a čistotu, najmä pri použití jednofarebného oblečenia. 

Pale Dogwood Pink pantone odtieň na rok 2017

Hazelnut

Orieškový odtieň je najvšestrannejší a najpoužiteľnejší odtieň zo všetkých desiatich vybraných farieb v zozname na jar 2017. Zemité, neutrálne sfarbenie, o niečo svetlejšie ako farba lieskových orieškov, ale zároveň teplá a jemná vytvárajúca elegantný look. A čo je najdôležitejšie, je to správny odtieň ako byť okúzľujúca po celý rok. 

Hazelnut farba pre rok 2017

Island Paradise Aqua Blue

Ďalšia farba, ktorá v nás má vyvolať príjemné pocity je Island Paradise. Je to osviežujúci modrý odtieň so zelenými podtónmi, ktorý dokáže na niektorých látkach vytvoriť ilúziu morskej hladiny. 

Island paradise aqua blue

Greenery

Ako sme spomenuli na úvod, Greenery sa napokon stala celkovým víťazom a farbou roka 2017. Podľa Pantone táto farba hovorí na naše potreby skúmať, experimentovať a vymýšľať nové veci. Je to farba lístia a reprezentuje zdravý životný štýl. 

Greenery farba roka 2017

Flame

Medzi farbami na rok 2017 môžeme nájsť aj okázalú farbu Flame. Červená farba, na báze oranžovej, prináša veľkú lásku, zábavu a ďalšie rozpálené pocity. Či už ju zladíte s neutrálnymi alebo žiarivými farbami, buďte pripravená, že spôsobíte rozruch.

Flame červeno-oranžová farba na jar 2017

Pink Yarrow

V minulej sezóne bola moderná púdrová ružová farba a dnes je jasné, že nadchádzajúca sezóna sa bude niesť v silnejšom odtieni. Siahať bude od svetloružovej, cez malinovo ružovú, až po tú najružovejšiu, akú si viete predstaviť. 

Pink Yarrow farbou sezóny 2017

Niagara

Relaxačný, jemný modrý odtieň prezývaný expertmi z Pantone ako stredne silný rifľový odtieň. Je natoľko univerzálny, že zapadne do každej časti noci. Príjemná modrá má potenciál zobrať nás k Niagarským vodopádom, očariť nás vznešenou scenériou a nechať nás počúvať relaxačné zvuky padajúcej vody. 

Niagara farba sezóny 2017

Kale

Kale je ďalší zo zelených odtieňov, inšpiratívny odtieň prírody a zdravého životného štýlu. Tento armádny odtieň, ideálny na všetky vrchné časti odevu, môže byť účinne použitý na jar aj jeseň 2017. Vedľa žiarivých a neutrálnych odtieňov uvedených v zozname môže Kale slúžiť ako silná zbraň istoty.

Kale khaki farba na sezónu 2017

Lapis Blue

V prípade, že námornícka modrá nie je vaša šálky kávy počas slnečných jarných dní, tak tento odtieň modrej vás poteší. Lapis je to čo hľadáte. 

Lapis farebný odtieň modrej na rok 2017

Zdroj obrázkov: www.fashioners.com, www.pantone.com

 

Medzi farby, ktoré boli v užšom finále sa ešte nachádzali Cognac Flavo (hnedá), Sweet Lilac (fialová) a Timeless Black (čierna). 

A čo naše košele? 

Ani my sme pri tvorbe našich modelov nezabudli na najnovšie trendy a v oblasti pánskej a dámskej módy sme sa inšpirovali farbami, ktoré sú nielen moderné, ale aj nadčasové. Prezrite si aktuálnu ponuku pánskychdámskych košieľ.

 

Páčil sa Vám článok?

Zdieľajte ho so svojimi známymi:

 

Newsletter

Novinky a akcie rovno na váš e-mail. Vložením e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Prihlásenie

Stránky stevula.sk využívajú pre skvalitnenie služieb cookies. Viac info