Späť

Pošta - jej pozitíva, negatíva a novinky

Pridané: 16.4.2017 18:59:03 Počet zobrazení: 2550

Pošta - jej pozitíva, negatíva a novinky

Pošta stále patrí k najpoužívanejším doručovacím službám na Slovensku. My vám v našom e-shope poskytujeme dopravu zadarmo práve Slovenskou poštou. Mnohí z vás isto netušia aké výhody a nevýhody doručovanie Slovenskou poštou so sebou prináša a tak sme sa rozhodli, že vám ich v krátkosti popíšeme.

Elektronické oznamovanie zásielok

Povedzme si najprv o jednej novinke (už síce funguje nejaký čas, ale pre mnoho ľudí je neznáma), ktorú Slovenská pošta pre nás všetkých pripravila. Je ňou elektronické oznamovanie zásielok. Je to veľmi komfortný a moderný spôsob oznamovania doručovaných zásielok. Funguje to výborne, na zadané telefónne číslo alebo e-mail vám príde avízo o novej zásielke. Potom už len stačí zájsť na poštu a zásielku si vyzdvihnúť. Výhodou je, že viete hneď ráno, že vám bude doručovaná zásielka a nemusíte čakať do večera, kým sa vrátite z práce. 

Zriadenie je jednoduché, stačí na ktorejkoľvek pošte vypísať príslušné tlačivo a je to :) Viac na stránkach Slovenskej pošty >>.

A aké sú teda výhody doručovania Slovenskou poštou?

+ neustály prehľad o pohybe zásielky (Track & Trace), zároveň od nás dostanete e-mail s trasovacím číslom
+ rýchle, jednoduché a lacné doručenie
+ sms/e-mail notifikácia o uložení zásielky - pokiaľ adresát využíva túto službu Slovenskej pošty
+ odberná lehota 18 dní 
+ najširšia sieť výdajných miest - viac ako 1500 pôšt na území SR

Doručovanie poštou má aj niekoľko nevýhod :(

- tou najväčšou je nutnosť vyzdvihnúť zásielku priamo na pošte, čo môže byť niekedy zložité kvôli otváracím hodinám
- nemožnosť platiť za dobierku kartou

V prípade, že je pre vás osobné vyzdvihnutie zásielky na pošte takmer nemožné, tak práve pre vás je určená služba BalíkoBOX od Slovenskej pošty. Prípadne môžete využiť naše ostatné služby - kuriéra alebo osobné vyzdvihnutie v sieti Zásielkovňa. Viac k doprave v sekcii Doprava a platba.

BalíkoBOX Slovenskej pošty

Konečne aj BalíkoBOX od Slovenskej pošty

Zásielky "na poštu" si je možné od 1. 4. 2017 zasielať aj do BalíkoBox-ov, samoobslužných priečinkov umiestnených na frekventovaných miestach v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Hlohovec, Ivanka pri Dunaji, Košice, Martin, Nitra, Poprad, Prešov, Prievidza, Senec, Trenčín, Trnava, Zvolen a Žilina.

Obrovskou výhodou BalíkoBOX-ov je, že si zásielku vyzdvihnete kedy vám to vyhovuje, trebárs aj o 2 ráno.. A za dobierku zaplatíte kartou. Všetko rýchlo, jednoducho a samostatne.

 

Toto sú najzásadnejšie výhody a nevýhody doručovania pomocou pošty. Určite máte aj vy niektoré, ktoré sme nespomenuli, budeme radi ak sa s nami podelíte v komentároch. 

Páčil sa Vám článok?

Zdieľajte ho so svojimi známymi:

 

 

Zľava 5 € na prvý nákup

Platí pre objednávky nad 25 €. Vložením e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Prihlásenie

Stránky stevula.sk využívajú služby cookies pre skvalitnenie služieb. Viac info