Aké druhy materiálov sa používajú na košele?

 

Na košele sa najčastejšie používajú tieto druhy materiálov - bavlna, ľan, polyester či hodváb. Každý z nich má svoje špecifické vlastnosti, ale s istotou môžeme tvrdiť, že:

 

"najkvalitnejšie košele sú vždy vyrobené zo 100 % bavlny."

 

Bavlnené vlákno je prírodný materiál, má prirodzené antialergénne vlastnosti, a samozrejme je ako materiál na košele aj najdrahší. To je dôvod, prečo nájdete v ponuke niektorých výrobcov aj košele s prímesou 20 - 40 % polyestru.

 

Košele STEVULA

 

Pánske košele našej značky vyrábame z vysokokvalitnej 100 % bavlny od najlepších európskych dodávateľov, ako napr. Mileta, Tootal alebo Andreazza & Castelli, ktorí vyrábajú látky bez vplyvov na zdravie alebo životné prostredie. Zároveň disponujú certifikátom EKO TEX STANDARD.

 

Existuje viacero druhov bavlnenej tkaniny, z ktorej sa šijú košele. Tieto druhy sa od seba odlišujú spôsobom, akým sa pretkáva základná osnova látky s útkom (niť, ktorá prechádza základnou osnovou látky je väčšinou v priečnom smere). Výsledkom je materiál s rôznou štruktúrou, vlastnosťami aj vzhľadom.

 

Bavlnené košele z Two Ply - exkluzívny materiál

Materiál Two Ply (zjednodušene dvojité vlákno) predstavuje špeciálny a náročný spôsob tkania, preto sa používa u odevov najvyššej kvality. Priečne i pozdĺžne vlákno je pred samotným tkaním zdvojené. V podstate sa prepletú dve tenké vlákna bavlny podobne ako lano. Tým získava materiál na odolnosti, stabilite (ľahko sa narovnáva), ale predovšetkým na ušľachtilosti a mäkkosti. 

 

Bavlnené košele z popelínu - odolná a ľahká klasika

U košieľ z popelínu (anglicky popeline) je základná osnova látky veľmi hustá a je pretkaná útkom tak, že výsledná tkanina je veľmi odolná, hladká a zároveň menej priehľadná a pritom vzdušná. 

 

Bavlnené košele z materiálu dobby - zosilnená väzba

Tieto košele vychádzajú z popelínu. Na rozdiel od neho, je tento materiál zosilnený vo svojej väzbe. V dôsledku toho je tkanina hustejšia a silnejšia. Preto bude vyhovovať mužom, ktorí majú radi zosilnenú a nepriehľadnú košeľu. 

 

Bavlnené košele z materiálu Twill (keper) - obľúbená spoločenská košeľa do obleku

Spoločenská košeľa z materiálu keper (anglicky Twill) má veľmi jemnú štruktúru, ktorá vzniká tak, že základná látka striedavo prechádza útkom pod a nd. Košeľa tým získa zaujímavý a elegantný akcent. Je charakteristická diagonálnou štruktúrou.

 

Bavlnené košele z materiálu Herringbone (rybia kosť) - luxusná pánska košeľa

Rybia kosť je materiál príbuzný Twillu. Má veľmi typický vzhľad, kedy štruktúra látky je diagonálna a strieda sa smerom hore a dole (cik - cak). To sa dosahuje tým, že útko pretkáva základnú osnovu striedavo v dvoch základných smeroch. Materiál z rybej kosti je veľmi mäkký a elegantný. Hodí sa pre luxusné pánske košele.

 

Ak Vás niektorý z materiálov zaujal, môžete si košele jednoducho vyfiltrovať podľa typu väzby látky. Stačí nižšie kliknúť na odkaz "Všetky pánske košele" a následne v ľavej časti použiť filter.

 

Všetky pánske košele >

 

Newsletter

Novinky a akcie rovno na váš e-mail. Vložením e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo Zaregistrovať sa

Prihlásenie

Zabudnuté heslo Zaregistrovať sa

Stránky stevula.sk využívajú pre skvalitnenie služieb cookies. Viac info