Aké druhy materiálov sa používajú na košele?

 

Na košele sa najčastejšie používajú tieto druhy materiálov - bavlna, ľan, polyester či hodváb. Každý z nich má svoje špecifické vlastnosti, ale s istotou môžeme tvrdiť, že:

 

"najkvalitnejšie košele sú vždy vyrobené zo 100 % bavlny."

 

Bavlnené vlákno je prírodný materiál, má prirodzené antialergénne vlastnosti, a samozrejme je ako materiál na košele aj najdrahší. To je dôvod, prečo nájdete v ponuke niektorých výrobcov aj košele s prímesou 20 - 40 % polyestru.

 

Košele STEVULA

 

Pánske košele našej značky vyrábame z vysokokvalitnej 100 % bavlny od najlepších európskych dodávateľov, ako napr. Mileta, Tootal alebo Andreazza & Castelli, ktorí vyrábajú látky bez vplyvov na zdravie alebo životné prostredie. Zároveň disponujú certifikátom EKO TEX STANDARD.

 

Existuje viacero druhov bavlnenej tkaniny, z ktorej sa šijú košele. Tieto druhy sa od seba odlišujú spôsobom, akým sa pretkáva základná osnova látky s útkom (niť, ktorá prechádza základnou osnovou látky je väčšinou v priečnom smere). Výsledkom je materiál s rôznou štruktúrou, vlastnosťami aj vzhľadom.

 

Bavlnené košele z Two Ply - exkluzívny materiál

Materiál Two Ply (zjednodušene dvojité vlákno) predstavuje špeciálny a náročný spôsob tkania, preto sa používa u odevov najvyššej kvality. Priečne i pozdĺžne vlákno je pred samotným tkaním zdvojené. V podstate sa prepletú dve tenké vlákna bavlny podobne ako lano. Tým získava materiál na odolnosti, stabilite (ľahko sa narovnáva), ale predovšetkým na ušľachtilosti a mäkkosti. 

 

Bavlnené košele z popelínu - odolná a ľahká klasika

U košieľ z popelínu (anglicky popeline) je základná osnova látky veľmi hustá a je pretkaná útkom tak, že výsledná tkanina je veľmi odolná, hladká a zároveň menej priehľadná a pritom vzdušná. 

 

Bavlnené košele z materiálu dobby - zosilnená väzba

Tieto košele vychádzajú z popelínu. Na rozdiel od neho, je tento materiál zosilnený vo svojej väzbe. V dôsledku toho je tkanina hustejšia a silnejšia. Preto bude vyhovovať mužom, ktorí majú radi zosilnenú a nepriehľadnú košeľu. 

 

Bavlnené košele z materiálu Twill (keper) - obľúbená spoločenská košeľa do obleku

Spoločenská košeľa z materiálu keper (anglicky Twill) má veľmi jemnú štruktúru, ktorá vzniká tak, že základná látka striedavo prechádza útkom pod a nd. Košeľa tým získa zaujímavý a elegantný akcent. Je charakteristická diagonálnou štruktúrou.

 

Bavlnené košele z materiálu Herringbone (rybia kosť) - luxusná pánska košeľa

Rybia kosť je materiál príbuzný Twillu. Má veľmi typický vzhľad, kedy štruktúra látky je diagonálna a strieda sa smerom hore a dole (cik - cak). To sa dosahuje tým, že útko pretkáva základnú osnovu striedavo v dvoch základných smeroch. Materiál z rybej kosti je veľmi mäkký a elegantný. Hodí sa pre luxusné pánske košele.

 

Ak Vás niektorý z materiálov zaujal, môžete si košele jednoducho vyfiltrovať podľa typu väzby látky. Stačí nižšie kliknúť na odkaz "Všetky pánske košele" a následne v ľavej časti použiť filter.

 

Všetky pánske košele >

 

Newsletter

Novinky a akcie rovno na váš e-mail. Vložením e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo Zaregistrovať sa

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo Zaregistrovať sa

Stránky stevula.sk využívajú pre skvalitnenie služieb cookies. Viac info