Ako si vybrať košeľu na internete

 

Výber košele na internete nie je nič zložité. Pre zistenie svojej veľkosti, použite krajčírsky meter. Ak ho nemáte, môžete použiť napríklad špagát a meter (alebo pravítko) pre odmeranie vzdialenosti.

 

Zmerajte si svoj obvod krku a vyberte si veľkosť košele

 

Krajčírsky meter alebo špagát obtočte okolo krku pod úrovňou ohryzku. Medzi meter a krk strčte jeden prst - preto, aby ste mali rezervu a zapnutý golier vás neškrtil. Dĺžka (obvod) v centimetroch, ktorú ste namerali, vám ukazuje veľkosť košele. 

Ak nenosíte košeľu zapnutú až po golier (s kravatou), tak je tento údaj pre vás nepodstatný.

 

Príklad:

Ak je nameraný údaj 41 cm, vaša veľkosť je 41 alebo L (41/42) pri zjednodušených veľkostiach. Čo to znamená?

Zjednodušené veľkosti (S, M, L, XL, XXL, 3XL) sa začali používať hlavne preto, že dve "susediace" čísla majú v konfekcii často totožné rozmery, odlišujú sa iba v obvode krku. Napr. košele veľkosti 41 a 42 majú spravidla totožný obvod hrudníka a pása, líšia sa iba v obvode krku.

V zjednodušenej veľkosti, napr. L (41/42) je obvod goliera vždy to vyššie číslo - v tomto prípade 42 cm. Nemusíte sa však báť, že ak ste namerali 41 cm bola by vám košeľa vo veľkosti L (41/42) na krku veľká.


Zmerajte si svoj obvod hrudníka a pása a zvoľte si strih košele

 

Obvod hrudníka zmerajte pod pazuchami, cez prsia. Nenadychujte sa, ani príliš nevydychujte. Stojte vzpriamene. Obvod pása zmeriate v úrovni pupka. Merajte natesno, bez rezervy. 

K nameranému číslu pripočítajte minimálne rezervu 6 cm. Váš obvod + rezerva = obvod košele okolo hrudníka a pása, ktorý hľadáte. Podľa toho si v tabuľke veľkostí vyberte vhodný strih košele - Body fit, Slim fit, Regular (Classic) fit

Príklad:

Namerali ste svoj obvod hrudníka 112 cm, po pripočítaní rezervy 6 cm je hodnota 118 cm. Obvod pása máte 100 cm, po pripočítaní rezervy to je 106 cm. Obvod krku máte 42 cm. Bude vám sedieť strih Slim fit vo veľkosti L (41/42).

Slim fit tabuľka veľkostí

 

Čo robiť, keď sa nachádzate medzi dvoma veľkosťami?

 

Ak si nie ste istý, ktorú veľkosť zvoliť, pretože ste presne medzi nimi, odporúčame zakúpiť obe veľkosti a vyskúšať v pohodlí domova. To isté platí aj v prípade strihu.

Všetky košele doručíme už do druhého dňa kuriérom na adresu a vrátiť ich môžete do 30 dní.

 

Potrebujete ešte poradiť?

 

Zavolajte nám, pošlite nám e-mail alebo využite online chat. Radi vám pomôžeme vybrať správnu veľkosť a strih.

 

Ukážte mi všetky pánske košele >

 

Newsletter

Novinky a akcie rovno na váš e-mail. Vložením e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo Zaregistrovať sa

Prihlásenie

Zabudnuté heslo Zaregistrovať sa

Stránky stevula.sk využívajú pre skvalitnenie služieb cookies. Viac info