Strihy a tabuľka veľkostí košieľ

Perfektný pocit z nosenia novej košele začína správnym strihom. Preto nájdete v našej ponuke niekoľko strihov, vďaka ktorým si všetky typy postáv nájdu svoj ideálny strih. Základné delenie strihov pánskych košieľ je na 3 typy - od voľného strihu pre silnejších pánov - Regular fit, cez najobľúbenejší strih pre 80 % mužov - Slim fit, až po moderne zúžený strih - Body fit, tiež nazývaný Extra slim fit. Rôzne značky však majú rôzne názvy svojich strihov a niekedy to isté volajú inak. Preto sme pre vás pripravili základný prehľad strihov, ktoré ponúkame, zoradené do troch hlavný kategórií. Všetky informácie v tabuľke nižšie sú uvedené v centimetroch a vyjadrujú rozmery košele.

 

Extra zúžené strihy

OLYMP - Body fit

SEIDENSTICKER - Extra Slim fit

STEVULA - Body fit

VENTI - Body fit

Jemne zúžené strihy

OLYMP - Modern fit

SEIDENSTICKER - Shaped fit

SEIDENSTICKER - Slim fit

STEVULA - Slim fit

VENTI - Modern (Slim) fit

Klasické, rovné strihy

CASAMODA - Regular fit

SEIDENSTICKER - Regular fit

 

STEVULA - Regular fit

Ako merať?

Vezmite si košeľu, ktorá vám najlepšie sedí a položte si ju na rovnú plochu. Odmerajte šírku košele v oblasti hrudníku rovno pod pazuchami. Šírku košele v páse merajte v najužšom mieste košele, väčšinou okolo 3 gombíku odspodu.

Následne zmerajte dĺžku rukáva od spojenia ramennej časti po koniec rukávu, vrátane manžety. Ako poslednú zmerajte zadnú časť košele, od spojenia goliera s chrbtovou časťou, až po spodný okraj košele. Nakoniec vyberte veľkosť a strih, ktorý najlepšie sedí nameraným hodnotám.

Tip 1:

Nemáte krajčírsky meter? Nevadí, týmto spôsobom môžete použiť pravítko, prípadne si môžete šablónu s metrom rovno vytlačiť na A4.

Tip 2:

Nechce sa vám merať? Pošlite nám na info@stevula.sk značku košieľ, ktorá vám sedí a my porovnáme ich strihy a veľkosti za vás.

Stále váhate s veľkosťou a strihom?

Ozvite sa nám, radi poradíme.

 

Ak si predsa len neviete dať rady s výberom veľkosti a strihu alebo máte otázku, na ktorú ste nenašli odpoveď, budeme radi ak nám napíšete alebo nám zavoláte na našu zákaznícku linku.

Tabuľky veľkostí košieľ

E-mail

info@stevula.sk
Tabuľky veľkostí košieľ

Tel. číslo

+421 950 647 718