Späť

Čo si obliecť pod košeľu

Pridané: 13.07.2018

Čo si obliecť pod košeľu

Tričko alebo tielko pod košeľou. Nosiť alebo nie? To je častá otázka, ktorú majú naši zákazníci. Niekto hovorí, že to je nevhodné, iný na tričko pod košeľou nedá dopustiť. Ale ako to elegantne vyriešiť?

Určite ste už videli množstvo variácií nosenia trička či tielka pod košeľou. Len si spomeňte na oslavy, svadby či iné spoločenské udalosti. Páni si dajú dole sako (vieme, nemalo by sa, ale o tom niekedy nabudúce) a ihneď im presvitá biele tielko spod košele. Vtedy si poviete "ufff". Ale čo s tým? Existuje vôbec elegantné riešenie? Áno, existuje.

Prečo nosíme tričko pod košeľou?

Dôvodov prečo nosíme tričká alebo tielka je niekoľko. Jedným z hlavných je zvyk. Naši otcovia nosili biele tielka, neskôr prišla móda zo západu v podobe bielych tričiek. Tielka sa u nás nosili hlavne preto, že košele dostupné u nás boli v minulosti nepríjemné na tele. To spôsobovalo použitie "zázračného" meteriálu 80-tych rokov - dederónu. Ten bol dosť nekomfortný a pokiaľ ste sa v ňom spotili, všetci vedeli že máte dederónovú košeľu.

Biele, šedé a čierne tričko pod košeľu

Tým sa dostávame k ďalšiemu dôvodu, a to ochrane pred mokrými škvrnami od potu a fľakom od deodorantu. Bavlnené tričko vás ochráni pred týmito nepríjemnosťami. Pohltí vlhkosť a zabráni zničeniu košele v oblasti podpazušia. Má však tiež svoje limity. Tu vám pomôže tričko so zosilneným podpazuším, čiže s viacvrstvovým materiálom v oblasti podpazušia. Takéto tričko zabráni prieniku potu na košeľu oveľa dlhšie v porovnaní s obyčajným tričkom.

Pre minimalizovanie zničenia košele od deodorantu či antiperspirantu odporúčame používať sprej. Zanecháva na košeli menšie stopy ako tuhý deodorant.

Prepotená košeľa pod pazuchami

Tričko s potítkami pod pazuchami

Aké tričko vybrať?

Častým problémom je pri tričkách voľba goliera. Na výber býva oblý golier a golier do V. Nevýhodou oblého goliera je, že pri nosení košele bez kravaty a s rozopnutým horným gombíkom, tričko vytŕča. To nie je vôbec pekné a už vôbec nie príťažlivé. Treba si uvedomiť, že v tomto prípade je tričko spodné prádlo a nemalo by byť vôbec vidieť.

Biele tričko, ktoré spod košele vytŕča

Lepšia alternatíva je tričko s výstrihom do V, ktoré zostane neviditeľné aj pri rozopnutom gombíku na košeli. Niekto môže namietať, že má silne zarastenú hruď a v tomto tričku mu to bude vidno. Tu je dôležité zvoliť tričko, ktoré nemá príliš hlboký výstrih, ale zakryje presne to čo má. A ak aj presvitá nejaký ten chĺpok spod košele, v tom nevidíme problém.

Golier máme vyriešený, ale čo ďalej. Je treba si zvoliť farbu. V obchodoch je na výber biela, šedá, čierna alebo najnovšie telová. Najpoužívanejšou farbou je biela, čo je dané tým, že historicky bola iba táto farba v ponuke. Neskôr pribudli šedé a čierne tričká.

Biela je v poriadku, pokiaľ nosíte sýtejšie, hrubšie alebo nepresvitajúce košele. Avšak pri nosení bielej, svetlomodrej či smotanovej košele, vám bude biele tričko presvitať. Je to spôsobené farebným kontrastom, ktorý vzniká pri prechode z vašej pokožky na bielu farbu trička alebo tielka. Jediným riešením je použitie trička alebo tielka v telovej farbe.

Biele presvitajúce tričko a tielko

Neviditeľné tričká

Určite by ste nemali zabudnúť, že tričko alebo tielko by malo byť dosť dlhé, pretože v opačnom prípade sa vám bude vyťahovať z nohavíc spoločne s košeľou. Dobré je si vybrať tričko s plochými okrajmi, aby ho vôbec nebolo vidieť.

Ideálny materiál trička

Jednoznačne 100 % bavlna. Najlepšie Mako bavlna, prípadne Supima bavlna. V tomto prípade bude tričko perfektne jemné a príjemné na nosenie. Bavlna má perfektný pomer medzi komfortom a priedušnosťou.

Občas muži zvyknú nosiť funkčné spodné prádlo zo syntetického materiálu. To je určené na šport, odvádza vlhkosť od tela, ale nie je veľmi príjemné na celodenné nosenie.

Čo dodať na záver?

Ak nosíte pod košeľou tričko alebo tielko, tak ho tam aj nechajte. Je to časť spodného prádla, a tak by nemala vytŕčať spod košele. Vyberte si také, ktoré vám strihovo sedí, je dostatočne dlhé a ideálne vyrobené z bavlny. Najpraktickejšia farba bude telová, vôbec sa jej nemusíte báť. Poskytne vám dostatočnú ochranu pred potom a zároveň bude neviditeľná pod každou košeľou. Vyberte si nové neviditeľné tričko ešte dnes.

 

Páčil sa Vám článok?

Zdieľajte ho so svojimi známymi:

Diskusia

Newsletter

Novinky a akcie rovno na váš e-mail. Vložením e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Prihlásenie

Stránky stevula.sk využívajú pre skvalitnenie služieb cookies. Viac info