Ako je to s dopravou

Podrobnosti o jednotlivých spôsoboch dopravy a platby uvádzame nižšie.

 

Kuriér DPD

Vašu objednávku doručí kuriér obvykle nasledujúci pracovný deň medzi 8:00 - 17:00 hod. po odoslaní z nášho skladu.

  • po odoslaní dostanete e-mail a SMS s informáciami o názve odosielateľa, výške dobierky (v prípade platby na dobierku) a možnosti presmerovania zásielky do výdajného miesta DPD
  • v deň doručenia vám zavolá kuriér a dohodne čas doručenia
  • v priebehu doručenia môžete sledovať pohyb zásielky online
  • dobierku je možné zaplatiť aj platobnou kartou (aj bezkontaktne)

Náš tip: ak chcete mať online prehľad o pohybe zásielky, využite novú služby myDPD. Pomocou tejto služby môžete sledovať pohyb zásielky v reálnom čase, zároveň je možné aj presmerovanie alebo zmena dňa alebo miesta dodania.

 

Slovenská pošta

Vašu objednávku doručí pošta obvykle 2-3 pracovné dni po odoslaní z nášho skladu.

Súčasťou doručovania je oznámenie o uložení zásielky na pošte v prípade, že adresát nebol na danej adrese zastihnutý (tzv. žltý lístok). Následne máte 10 dní na vyzdvihnutie zásielky. 

 

Výdajné miesto Zásielkovňa.sk

Vaša objednávka bude pripravené na vyzdvihnutie v sieti Zásielkovňa obvykle do 2 pracovných dní po odoslaní z nášho skladu.

Pri objednávke v e-shope si vyberte výdajné miesto, ktoré máte najbližšie. Hneď ako odošleme Vašu zásielku, Zásielkovňa Vám pošle e-mail s trasovacím číslom. Cestu Vašej zásielky tak môžete sledovať online. Po doručení zásielky na Vami zvolené výdajné miesto dostanete SMS a e-mail s heslom. 

Od tejto chvíle si ju môžete kedykoľvek do 7 dní vyzdvihnúť. Môžete po ňu napríklad aj niekoho poslať, stačí vedieť heslo, nemusí sa preukazovať občianskym preukazom. Doručený tovar si môžete priamo na pobočke rozbaliť a prípadne vrátiť späť, ak sa Vám z nejakého dôvodu nebude pozdávať. 

 

Možnosti platby

Online platba kartou

Najrýchlejší spôsob ako zaplatiť za nákup a navyše zadarmo. V prípade platby kartou budete po dokončení objednávky presmerovaní na platobnú bránu GoPay s bezpečnostným štandardom 3D secure, kde budete vyzvaní k úhrade. Platobné údaje zadávate priamo v platobnej aplikácii na strane poskytovateľa, prenos dát z vášho počítača je zabezpečený šifrovacím algoritmom. Systém vás požiada o nasledovné údaje:

  • číslo platobnej karty
  • dátum ukončenia platnosti karty
  • CVV2/CVC2 - posledné trojčíslie na podpisovom prúžku vašej karty

V platobnej bráne môžete zaplatiť prostredníctvom kariet Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro. Vaša karta musí mať povolené platby na Internete. V prípade, že bude platba zamietnutá, kontaktujte prosím svoju banku. 

gopay_bannery-barevne img img (1) Visa electron logo Mastercard secure Mastercard logo Maestro logo

 

Platba prevodom na bankový účet

Tento spôsob je možný pri výbere všetkých možností dopravy, ale vždy s odoslaním objednávky čakáme, kým je pripísaná platba na náš účet, takže sa môže proces doručenia vašej objednávky spomaliť. Platbu realizujte na číslo bankového účtu v tvare IBAN: SK81 8330 0000 0020 0161 6236. VS je číslo objednávky.

Pokiaľ chcete odoslanie urýchliť, pošlite prosím na e-mailovú adresu info@stevula.sk potvrdenie o dokončenej platbe a číslo objednávky. 

 

Na dobierku

Ak zvolíte v priebehu objednávky platbu pri prevzatí tovaru, uhradíte zásielku pracovníkovi Slovenskej pošty (len v hotovosti), kuriérovi (v hotovosti aj platobnou kartou), v Zásielkovni (v hotovosti alebo platobnou kartou - podľa zvolenej pobočky) alebo v hotovosti vo výdajnom mieste DPD.