Prečo sme zvolili 100 % bavlnu

100 % bavlna

Už nás nebavilo študovať v obchodoch na štítkoch, koľko prímesí umelých vlákien je v oblečení. Kvalitné košele sú vždy vyrobené zo 100 % bavlny. Na leto ešte akceptujeme ľan, ktorý je rovnako prírodný materiál. Ak vás však v obchode presviedčajú o "skvelých" vlastnostiach Polyesteru, tak odtiaľ rýchlo odíďte.

Najkvalitnejšie a zároveň aj najdrahšie košele sú vyrobené z bavlny. Áno, je drahšia a náročnejšia na spracovanie a údržbu. Je to však prírodný materiál, a preto bavlnu volia tradiční výrobcovia už viac ako 100 rokov.

Pre nás bola bavlna prvou voľbou, ani sme neuvažovali o použití iného materiálu. Je prírodná, príjemná a ideálna na košele.

 

Hlavné výhody bavlny

Je prírodná - nespôsobuje alergie

Hypoalergénnosť je jednou z hlavných výhod bavlny. To je dôvod, prečo bavlnu volia ľudia s alergiami alebo astmou. Obzvlášť vhodná je bavlna pre ľudí s podráždením kože. 

Nezapácha

Počas dňa vykonávate rôzne činnosti. Či už bavlnený výrobok napáchne z okolia alebo sa v ňom spotíte, zápach zmizne omnoho skôr, ako zo syntetického materiálu. Veď to poznáte sami, ten rozdiel pri ponožkách z polyesteru alebo z bavlny... Ponožky nekupujete z polyesteru, lebo sa vám v nich potia nohy, tak prečo by ste kupovali polyesterovú košeľu? 

Dýcha

Viete si predstaviť, že by ste nosili na sebe igelit? Určite nie. Bavlna dýcha oveľa lepšie, ako akýkoľvek syntetický materiál. V bavlne sa budete cítiť komfortne po celý deň, bude príjemne jemná a spotíte sa omnoho neskôr, ako v syntetických materiáloch.

Je mäkká, príjemná

Každý sa chce v oblečení cítiť príjemne. Nikto nechce, aby ho oblečenie škrabalo, pichalo alebo pôsobilo nepríjemne. Obrovskou výhodou bavlny je jej bezkonkurenčná jemnosť. Toto robí bavlnu jednou z najvhodnejších látok pre styk s ľudskou pokožkou.

Je pevná, trvácna

Teraz sa nebavíme o lacných tričkách z východu alebo zo supermarketu. Máme na mysli kvalitnú látku zo 100 % bavlny. Košele z bavlny vám vydržia dlhšie, nevyťahajú sa a zachovajú si svoju farbu. Bavlna odoláva opotrebeniu oveľa viac ako syntetický materiál.

 

Má bavlna aj nevýhody?

Samozrejme aj bavlna má svoje nevýhody. Najväčšou nevýhodou je, že bavlnený textil sa rýchlejšie pokrčí, pretože vlákna bavlny sa, ako prírodného materiálu, ľahko lámu. Preto sú naše košele s Non-iron alebo Easy Care úpravou. Takto ošetrená bavlna je odolná voči krčeniu a prirodzene sa narovnáva počas nosenia. 

Keď už poznáte všetky výhody aj nevýhody bavlny, môžete sa rozhodnúť, čomu dáte prednosť. Budeme radi, keď bavlne. 

 

Vyberte si svoju novú pánsku košeľu