Non-iron a Easy Care

Non-iron a Easy Care košele

 

Nežehlivé košele (Non-iron) sú stále obľúbenejšie, nielen pre ich jednoduchú a rýchlu údržbu, ale aj pre zachovanie si dobrého vzhľadu po celý deň. Prirodzená vlastnosť bavlneného vlákna je lámanie (krčenie), preto sa používajú úpravy ako Non-iron alebo Easy Care.

Existujú 2 úrovne úpravy látky bavlnených košieľ:

a) Nežehlivé košele (anglicky Non-iron) - tieto pri správnej starostlivosti nie je potrebné žehliť.

b) Jednoducho žehlivé košele (anglicky Easy Care/Easy Iron) - tieto košele stačí ľahko prežehliť, avšak žehlenie ide veľmi jednoducho.

Košele, ktoré nie sú označené jednou z týchto dvoch variant, sú bez akejkoľvek úpravy. Látky, ktoré používame na výrobu našich košieľ sú od renomovaných výrobcov s dlhou tradíciou výroby, preto spĺňajú najprísnejšie kritériá v oblasti kvality, zdravotnej nezávadnosti (OEKO-TEX 100) a jemnosti. Aby sme vám uľahčili život čo najviac, väčšina košieľ je ošetrená minimálne úpravou Easy Care pre jednoduché žehlenie.

 

non-iron_1 Košele s nežehlivou úpravou sú skvelé, ušetria vám množstvo času a námahy pri správnej údržbe. Tajomstvo spočíva v špeciálnej povrchovej úprave aplikovanej na každý centimeter 100 % bavlny. Zahriatím košele vaším telom ju prirodzene narovnávate, a preto zostane rovná po celý náročný deň. Prémiový vzhľad košele posilní vaše sebavedomie. 

Zamerali sme sa na každý detail košele. Všetky časti košele náchylné na pokrčenie boli upravené tak, aby jediné, čo musíte urobiť pre dokonalý vzhľad, je košeľu vyprať, vyvesiť, nechať uschnúť a obliecť.

 

Občas však treba aj košeľu s úpravou Non-iron prežehliť. Napríklad keď ju operiete s niečím ťažším a hodinu to košeľu utláča v bubne práčky (napr. rifle, sveter, uteráky) alebo keď ju necháte uschnúť prehodenú na sušiaku. Ak sa to aj stane, tak košele s úpravou Non-iron pôjdu vyžehliť veľmi rýchlo a jednoducho.

Predstavte si koľko času a námahy sme vám ušetrili. 15 minút týždenne, 13 hodín ročne. To už je slušná porcia, nemyslíte? Páni, nie je čas uľahčiť partnerkám prácu? 

 

Easy Care košele

Pánske košele s označením EASY CARE sa vyznačujú zjednodušenou údržbou oproti klasickej bavlnenej košeli bez úpravy. Ich silnou stránkou je, že sa netvoria tak ostré zlomy pri pokrčení a zároveň pri žehlení sa žehlička po látke lepšie kĺže. Vďaka tomu košeľu ľahšie a rýchlejšie vyžehlíte za menej ako 1 minútu.

 

Ako sa dosahuje nežehlivosti košele?

Každý výrobca bavlnenej tkaniny si úzkostlivo stráži svoj výrobný postup, akým dosahuje nežehlivosť. Väčšina výrobcov namáča tkaninu do špeciálnych nádob. Tieto nádoby obsahujú roztok, ktorý zabezpečí menšiu krčivosť (prípadne nekrčivosť) bavlnenej tkaniny. Následne sa tkanina ďalej spracúva, perie a suší.

S ohľadom na to, že ide o chemický proces, je viac ako dôležité, aby bol kompletne pod kontrolou. Preto volíme látky, ktoré majú certifikát OEKO-TEX STANDARD 100 švajčiarskeho inštitútu OEKO-TEX. To zaručuje, že pri úprave tkaniny nedochádza k negatívnym vplyvom na zdravie a životné prostredie. Určite sa vyhnite extrémne lacným nežehlivým košeliam s pochybným pôvodom z Ázie, u ktorých neviete, kto a ako tkaninu vyrába a upravuje. 

U nekvalitných košieľ často poznáte problematický materiál už na dotyk. Je tvrdý, košeľa vás hryzie a pokožka svrbí. Takéto košele môžu byť aj zdraviu škodlivé. 

Všetky látky, z ktorých vyrábame košele STEVULA, sú od preverených a renomovaných európskych výrobcov. Spĺňajú najprísnejšie kritériá na kvalitu výroby a disponujú certifikátom OEKO-TEX STANDARD 100.

 

Ako zistiť, ktoré košele sú Non-iron a Easy Care?

Pri každej košeli je uvedené, či je s úpravou Non-iron alebo Easy Care. Rovnako v detaile produktu na našich stránkach nájdete v doplnkových informáciách popis, o ktorý typ úpravy sa jedná. 

 

Ako zaistiť, aby košeľu nebolo potrebné žehliť?

Materiál košele je prírodný, preto nie je možné očakávať, že košeľa bude rovná ako z plechu. Pre dosiahnutie nežehlivosti je potrebné dodržať určité kroky. Medzi tie najdôležitejšie patrí:

a) práčku naplňte iba z 2/3 a perte košele programom jemná bielizeň,

b) košeľu vytiahnite z práčky ešte vlhkú, ručne ju nežmýkajte,

c) zaveste košeľu na ramienko a ponaťahujte ju. Čím lepšie košeľu ponaťahujete, tým lepšie bude po uschnutí vyzerať.

Pre ďalšie informácie si pozrite podrobný návod ako prať a sušiť košele.

 

Môže sa nežehlivá košeľa žehliť?

Áno, nežehlivú aj jednoducho žehlivú košeľu môžete samozrejme žehliť, ak nie ste spokojný s tým, ako po uschnutí vyzerá. V takom prípade použite adekvátny program na svojej žehličke podľa ošetrovacieho štítku na košeli. 

 

Ak vás niektorá úprava zaujala (Non-iron alebo  Easy Care), môžete si košele jednoducho vyfiltrovať podľa typu úpravy látky. Stačí nižšie kliknúť na odkaz "Všetky pánske košele" a následne použite filter.

 

Všetky pánske košele