6 typov košieľ, ktoré potrebuje každý muž

Nezáleží na tom, či ste podnikateľ alebo barman. Existuje 6 typov košieľ, ktoré vo svojom šatníku potrebuje každý muž. Od klasickej „button-down oxfordky“ až po uvoľnenú „flanelku“. Toto sú najobľúbenejšie pánske košele pre každú príležitosť.

 

Elegantná obleková košeľa

Na čistý a sofistikovaný vzhľad sa zamerajte vždy, keď chcete v spoločnosti zapôsobiť. Oblekové košele sú väčšinou z jemnejšej látky ako voľnočasové košele, môžu mať tradičný golier Kent až po široko zrezaný golier Cutaway, prípadne dvojitú manžetu. Výborne doplnia smoking alebo trojdielny oblek. Košeľu k obleku môžete nosiť aj v casual štýle, napríklad so športovým sakom a chinos nohavicami.

Košeľa s oblekom

 

Oxford button-down košeľa

Oxfordská košeľa si drží svoju popularitu vďaka pohodliu a univerzálnosti. Je to jednoducho klasika. Oxford košeľu charakterizuje štýl väzby priadze, ktorý pripomína šachovnicu. Button-down golier, teda golier s gombíkmi, je medzi typmi golierov rovnako obľúbený a využijete ho všade tam, kde nie je nutná kravata.

Oxford button-down košeľa

 

Biznis košeľa

Vyhrňte si rukávy a pustite sa do práce. Smart look dosiahnete bez námahy vďaka biznis košeli v bielej alebo bledomodrej farbe. Svetlejšia modrá dokáže zaujať a vraví sa, že dodáva odvahu. Zamerajte sa na pohodlnú štruktúru látky, napríklad Royal Oxford, Herringbone (tzv. rybia kosť) alebo popelín. Biznis košeľa je výbornou spoločníčkou v kancelárii, no dobrý dojem vďaka nej zanecháte aj na večernej schôdzke.

Biznis košeľa

 

Flanelová košeľa

Sú teplé, ľahko sa kombinujú a nájdete ich v mnohých farbách. Kvalitná flanelová košeľa je nielen štýlová a mužná, no v zime aj mimoriadne praktická. Teplá a mäkká látka z nej robí ideálny kus oblečenia počas chladných dní. Notoricky známy kockovaný vzor v dvoch alebo viacerých farebných tónoch vyzerá výborne s džínsami a tričkom, aj s golierom zapnutým až ku krku.

Flanelová košeľa

 

Ľanová košeľa

Páni to s letnou eleganciou nemajú najľahšie. Garantujeme vám však, že ak stavíte na ľanovú košeľu, neuvaríte sa ani v tropických teplotách. Vyrobená z ultra priedušnej látky, ľanová košeľa splní podmienky casual aj smart casual štýlu. Oblečte si ju s krátkymi nohavicami alebo džínsami a vychutnajte si svoj obľúbený drink na slnečnej terase.

Ľanová košeľa

 

Vzorovaná košeľa

Pánska košeľa so vzorom je vhodná nielen na voľnočasové nosenie, ale aj do práce. Je len na vás, či zvolíte vzor s výrazným farebným kontrastom, alebo siahnete po jemnejšom vzore. Obľúbené sú bodky, prúžky, ale aj kvetovaný vzor. Nebojte sa experimentovať s farbami. Vzorované košele môžete nosiť počas celého roka, vždy budete pôsobiť uvoľnene a priateľsky.

Vzorovaná košeľa

Vďaka rozmanitosti strihov, materiálov a farieb môžete košele nosiť každý deň, do spoločnosti aj vo voľnom čase. V akej košeli sa cítite najlepšie vy?