Späť

Ako udržať košeľu v nohaviciach

Pridané: 28.2.2017 15:57:18 Počet zobrazení: 9412

Ako udržať košeľu v nohaviciach

Určite sa to stáva aj vám. Košeľa sa neustále vyťahuje z nohavíc a vy ju opakovane celý deň zase nazad zapravujete. Baví vás to? Asi nie.. Tento problém však nie je žiadna novinka. Páni to riešia už od nepamäti.

Čo sa s košeľou deje?

Poďme sa spolu na celý problém "nezbednej" košele detailnejšie pozrieť. Najčastejšie sa košeľa vyťahuje z nohavíc keď si sadneme do auta, kresla alebo na stoličku. Skoro vždy sa košeľa vytiahne, keď sa ohneme zaviazať si šnúrky. Po opätovnom ohnutí sa nazad, je treba košeľu napraviť a zapraviť späť do nohavíc. Toto nie je príjemné ani najestetickejšie, zvlášť v spoločnosti.

Existuje praktické riešenie?

V podstate existujú 2 funkčné veci, ktoré udržia košeľu na svojom mieste. Prvou je našitie protišmykovej pásky na vnútornú stranu pásu nohavíc. Môžete sa s nimi stretnúť napríklad pri nohaviciach na mieru. Na vnútornú stranu pásu sa našije po celom obvode protišmyková gumená páska a tá zabráni pohybu košele. 

Shirt StaysDruhé a "zábavnejšie" riešenie, sú tzv. SHIRT STAYS. Ako už názov napovedá, doslovný preklad "košeľa zostaň" :), jedná sa o jednoduché tenké elastické pásy pripomínajúce traky. Pásy spájajú ponožky s vrchným odevom - košeľou alebo tričkom, tak aby zabránili jej vysúvaniu. Tým vytvára príjemná upravený vzhľad, zároveň je však pohodlný (vraj) a vy zostávate bez starostí a obáv o svoje oblečenie. Shirt Stays sú vymyslené tak aby neboli viditeľné pod nohavicami. 

Shirt stays sú veľmi obľúbené v armáde (nie slovenskej) alebo medzi policajtmi v USA aby udržali košeľu na svojom mieste počas celého dňa. Policajti na motorke alebo na koni sú vystavení neustálym zmenám polohy, a tak je prirodzené, že hľadajú riešenie vyťahujúcej sa košele. 

Ako správne používať Shirt Stays?

Dôležité je ich zapnúť to tvaru písmena "X" ako na obrázku vpravo. Traky vám takto obopnú nohy a zaručia vám voľnosť pohybu. Zároveň budú neviditeľné cez nohavice. 

Ako a kedy ich určite nenosiť?

Pokiaľ už patríte k fanúšikom Shirt Stays určite ich neodporúčame nosiť vtedy, keď očakávate, že sa budete vyzliekať. Pred dámou či v šatni pred tréningom. Pohľad na "mužské podväzky" by mohol v neznalej osobe vyvolať minimálne nepríjemné pobavenie. 

Ak vás Shirt Stays zaujali, na internete si ich jednoducho vyhľadáte, ponúka ich viacero výrobcov.

 

Páčil sa Vám článok?

Zdieľajte ho so svojimi známymi:  

Diskusia

Newsletter

Novinky a akcie rovno na váš e-mail. Vložením e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Prihlásenie

Stránky stevula.sk využívajú pre skvalitnenie služieb cookies. Viac info