Ako nosiť ružovú košeľu

Vedeli ste, že ružová farba je jednou z najobľúbenejších košeľových farieb? A nielen pre dámy. Hodí sa k obleku, ale aj k nohaviciam alebo džínsom. Je moderná a má mladícky charakter no ešte stále si k nej mnoho pánov nevie nájsť cestu. Komu sa vlastne hodí a ako ju kombinovať?

 

Ružová farba pre mladistvý, sebavedomý vzhľad

Ružová farba nie je novinkou v pánskom šatníku. Už mnoho rokov sa hojne využíva na výrobu pánskych košieľ. Dnes získava opätovnú popularitu a zažíva renesanciu vo všetkých vekových kategóriách. Ružová patrí k farbám, ktoré vedia pôsobiť hravo, ale ak košeľu v tejto farbe skombinujete s luxusným oblekom, stane sa z nej elegantný kúsok. Už vraj samotný Leonardo da Vinci nosil ružové oblečenie, aby jeho tvár vyzerala sviežo.

Prečo sa ružových košieľ nechceme vzdať? Pretože páni v ružovej košeli pôsobia sebavedomo a mužne. Tvár, pery a linky tváre viac vyniknú, celý zovňajšok dostane autoritatívnejší, sebavedomejší vzhľad. A to presne chceme dosiahnuť. Chceme, aby sa nám oblečenie hodilo k našej farbe pleti alebo postave.

 

Pozrime sa na to z pohľadu estéta

Ak by sme sa na to pozreli čisto esteticky, mužom s tmavšou pleťou a tmavými vlasmi sa najviac hodí svetlý odtieň ružovej farby. Vhodné sú aj kárované alebo prúžkované vzory, ktoré celkový dojem zjemnia a obohatia pohľad na košeľu. Páni so svetlou pokožkou môžu zvoliť tmavšie odtiene ružovej. Lososová alebo broskyňová ružová pekne zvýrazní opálenú pleť.

Jednou z dôležitých vlastností ružovej je aj to, že priťahuje pohľady žien. V ružovej budete rozhodne neprehliadnuteľný.

Ružová pánska košeľa

 

Ako a s čím kombinovať ružovú košeľu?

Ešte stále máte predsudky voči ružovej? Vybrali sme pre vás niekoľko námetov, ako kombinovať ružovú košeľu. Ak ju skombinujete so sivým, antracitovým alebo modrým oblekom, môžete vyzerať mladistvo a uvoľnene. Inšpirujte sa mužmi, ktorý ružovú košeľu skombinovali správne.