Späť

Ako kombinovať košeľu a kravatu

Pridané: 24.4.2018 11:15:21

Ako kombinovať košeľu a kravatu

Kombinácia kravaty a košele vytvára priestor pre kreativitu každého gentlemana. Kombinovať nemusíte iba jednofarebné košele s jednofarebnými kravatami.

Niektorí z nás vedia kombinovať vzory a farby prirodzene, niektorí s tým majú ťažkosti. Nie je to však nič zložité, spolu si ukážeme ako na to. 

Jednofarebná kravata - jednofarebná košeľa

Toto je najčastejšia a najjednoduchšia kombinácia. Ak používate základné farby košele ako biela, svetlomodrá alebo ružová, môžete k nim zvoliť v podstate ľubovoľnú farbu. Dôležité je akurát zachovať spoločné ladenie farieb.

Vyhnite sa kombinovaniu farieb, ktoré sú si veľmi blízke alebo rovnaké. Napríklad nekombinujte svetlomodrú košeľu so svetlomodrou kravatou. Už vôbec nenoste kravatu rovnakej farby ako máte košeľu. 

 Kombinovanie jednofarebnej košele a kravaty

Jednofarebná kravata - vzorovaná košeľa

Kombinovanie vzorovanej košele a jednofarebnej kravaty chce trochu viac uvažovania, ale na druhej strane je to najjednoduchšia kombinácia, čo sa vzorov týka. Treba sa držať základného pravidla: farba kravaty by mala ladiť s jednou alebo viacerými farbami na košeli

Na obrázku nižšie perfektne ladí tmavomodrá kravata s tmavomodrým károvaným vzorom na košeli. Funguje to perfektne aj na opačnom princípe, kedy je vzorovaná kravata na jednofarebnej košeli.

 Jednofarebná kravata a vzorovaná košeľa

Vzorovaná kravata - jednofarebná košeľa

Funguje to perfektne aj na opačnom princípe, kedy je vzorovaná kravata na jednofarebnej košeli. Jeden alebo viac vzorov skombinujte s košeľou v podobnom odtieni.

 Vzorovaná kravata a jednofarebná košeľa

Vzorovaná kravata - vzorovaná košeľa

Základné kombinácie sme si objasnili, teraz je čas prejsť k pokročilejším. Kombinovanie vzorov nie je tak zložité, ako sa zdá. Mnoho mužov sa tomu bude brániť, ale pri dodržaní jednoduchých pravidiel posunú svoj outfit na úplne inú úroveň.

 

Základné pravidlá:

a) Vyhnite sa kombinovaniu rovnakých vzorov - ak nosíte bodkovanú košeľu, nekombinujte ju s bodkovanou kravatou.

b) Vzor na kravate by mal byť väčší a výraznejší ako na košeli - kravata sa širokými pásikmi bude ladiť s košeľu s úzkymi pásikmi, veľké kocky budú pasovať k malým kockám a podobne. 

c) Skombinujte detail na kravate s dominantnou farbou na košeli - nájdite prevládajúcu farbu na košeli a dolaďte kravatu, ktorá má vzor v rovnakej farbe. 

 

Príklad bodkovanej kravaty, ktorá výborne ladí s kockovanou košeľu. Aj keď tu je kombinácia rôznych typov vzorov, tak sa nebije do očí. Svetlomodrý vzor na košeli farebne pasuje k tmavomodrej kravate. 

Vzorovaná košeľa a vzorovaná kravata 

Košeľa s jemným károm výborne ladí s kravatou s výraznými pruhmi. Menšie kocky na košeli vytvárajú tlmený podklad pre výraznejšie prúžky na kravate. Pruhy na kravate ladia aj s farbou kociek na košeli. 

 Vzorovaná kravata k vzorovanej košeli

 

Ako posledný vzorovaný príklad, sme si pre vás pripravili prúžkovanú košeľu s kockovanou kravatou. Pásiky (prúžky) na košeli sú dostatočne jemné na to, aby sa nebili s plnším vzorom na kravate. Striedanie diagonálnych línií na kravate a vertikálnych na košeli zároveň nespôsobuje optickú ilúziu zlievania sa vzorov. 

 Prúžkovaná košeľa s kockovanou kravatouZdroj obrázkov: pinterest.com, blacklapel.com

 

Páčil sa Vám článok?

Zdieľajte ho so svojimi známymi:

  

Diskusia

Newsletter

Novinky a akcie rovno na váš e-mail. Vložením e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Prihlásenie

Stránky stevula.sk využívajú pre skvalitnenie služieb cookies. Viac info