Ako si v lete udržať štýl

Keď začne letné slnko naplno zahrievať mesto, môže byť ťažké dobre sa obliecť a zároveň sa pri tom nepotiť. Je jedno či ste v kancelárii, na rodinnej párty alebo posedávate na terase, košeľa je základný kúsok vašej elegancie.

 

Čo sa týka výberu letného pánskeho oblečenia, tak tu ťaháme za kratší koniec ako nežnejšie pohlavie. Zatiaľ čo dámy majú množstvo možností od letných šiat až po hodvábne sukne, nám ostalo na výber niekoľko druhov nohavíc a košieľ.

V nasledujúcom článku vám ukážeme, ako môžete nosiť košele aj v lete, a na čo by ste sa pri ich výbere mali zamerať.

 

Ako nosiť v lete košeľu

Košele už dávno nie sú určené iba pre právnikov, politikov alebo biznismenov. Po odhodení "šuštiakov" a teplákových súprav z 90-tych rokov (našťastie) sa dnes bežne nosia na rôzne príležitosti, bez ohľadu na ročné obdobie a spoločenské postavenie.

Leto je ako stvorené pre farebnejšie košele s výraznejším vzorom, ktoré môžete nosiť zapravené alebo na nohaviciach. Ak vám je teplo, pokojne si vyhrňte rukávy, ako na to so zachovaním štýlu zistíte v článku Vyhrňte si rukávy.

Letné košele

 

Letný outfit do práce

Ak pracujete v kancelárskom prostredí bez klimatizácie, pravdepodobne bude ťažké sedieť a udržať si koncentráciu počas celého dňa. So správnym oblečením vám však bude o niečo príjemnejšie. V prvom rade by ste mali zvoliť svetlejšie farby a prírodné látky, ktoré prepúšťajú vami vyprodukované teplo a posúvajú váš bod potenia.

V prípade obleku to je hlavne ľan, bavlna, kašmír, hodváb alebo vlna. Absolútne nevhodný je polyester a akékoľvek iné umelé vlákna. Tu nie je o čom, jednoducho sa v nich budete variť.

Nezabudnite na podšívku saka, ideálne by mala byť z viskózy, prípadne z hodvábu, ktorý je však náročnejší na údržbu. Môžete mať sako aj úplne bez podšívky, to bude najviac dýchať. My odporúčame minimálne polovične podšité sako, pretože ochránite vrchný materiál saka od prepotenia.

Podšívka na saku

Pri nohaviciach platí to isté, mali by byť z prírodného materiálu. Ak nosíte do práce džínsy, skúste ich vymeniť za chinos nohavice. Sú oveľa pohodlnejšie, tenšie, mierne elastické a zároveň oveľa elegantnejšie. Tu je ideálna kombinácia bavlny a elastanu, pre vyššiu pružnosť nohavíc.

V prípade košieľ samozrejme platí, že ideálne košele do práce sú 100 % bavlnené košele. Čo sa týka väzby látky, tak tu odporúčame popelín, ktorý je ľahký a vysoko priedušný. Nezavrhujeme ani Dobby, prípadne Herringbone, sú síce hrubšie tkané, ale stále dostatočne priedušné. Nevhodný na leto je hrubší Oxford či flanel.

Ako sa obliecť cez leto do práce

 

Letný outfit na voľný čas

Tričko a šortky teraz nechajme bokom. Máme na mysli elegantnejší outfit, ktorý využijete pri posedení s priateľmi v reštaurácii, na rande alebo pri návšteve letného divadla na námestí.

Oblek a košeľu, ktoré nosíte do práce nechajte pokojne doma v skrini. Ideálne sú chinos nohavice, napríklad béžové alebo bordové, ktoré doplníte farebnou vzorovanou košeľu. Výraznejších vzorov sa báť nemusíte, leto je pre ne ako stvorené. Dobrou alternatívou k bavlneným košeliam sú aj ľanové košele.

Košeľa na leto

  

Je nepopierateľným faktom, že každý muž vyzerá v košeli lepšie ako v obyčajnom tričku. Dodáva mu to mužnosť, eleganciu a štýl. Odteraz vás už ani počasie nezastaví, ľahké bavlnené alebo ľanové košele môžete nosiť aj v lete.