Čo robiť počas Veľkej noci

Ak už máte dosť sledovania filmov na Netflixe alebo najnovších informácii ohľadom pandémie, je čas začať robiť niečo zaujímavejšie. Nechajte sa od nás inšpirovať a prečítajte si naše tipy.

 

Preskúmajte históriu nielen svojho okolia

V dnešnej rýchlej konzumnej dobe často zabúdame na našu históriu. Hovorí sa, že pokiaľ nepoznáme svoju históriu, sme predurčený urobiť rovnaké chyby v budúcnosti. Okrem študovania jednotlivých storočí na wikipedii máme pre vás zaujímavý odkaz na historickú ortofotomapu Slovenska z roku 1950. Technickej Univerzite vo Zvolene sa podarilo digitalizovať staré snímky po 2. svetovej vojne a dnes si môžete pozrieť, ako vyzeralo vaše okolie 70 rokov dozadu.

 

mapa-tuzvo-1950
Zdroj: TU Zvolen

Top funkcia na mape je posuvník, ktorým si môžete priamo porovnať ako vyzerala naša krajina v minulosti a ako vyzerá dnes. 

 

Naučte sa niečo nové

Ak sa budete nudiť, namiesto sledovania seriálov investujte čas do seba. Po kríze sa vám to vráti a budete mať náskok pred ostatnými. Zvoliť si môžete z množstva digitálnych materiálov, ktoré sú zadarmo. Ak sa chcete zdokonaliť v digitálnom svete, pomôže vám s tým Google so svojou Digitálnou garážou.

Digitálne a kreatívne znalosti si môžete rozšíriť aj pomocou kurzov v Learn2code, kde okrem iného nájdete aj kurzy ohľadom fotografovania a videa alebo práce s Officom.

homeoffice

Ak nebudete mať dosť a chcete sa ďalej vzdelávať, môžete navštíviť článok Top 22 webov na vzdelávanie zdarma. Nájdete tam ucelený prehľad vzdelávacích webov z rôznych oblastí.

 

Vyrazte do prírody

Návšteva prírody je v rámci okresu povolená, výborný článok k téme nájdete na stránke Hiking.sk. Dozviete sa tam aj to, ako sa správať, kam ísť, a ktoré chaty predávajú občerstvenie cez okienko.

venujte-sa-detom

 

Venujte čas sebe, blízkym alebo domácim miláčikom

Ako to u vás bežne vyzerá? Všade sa ponáhľate, na nič neostáva čas a množstvo vecí nestihnete. Rodine sa venujete 15 minút večer a aj to už "toho máte dosť". Teraz máte skvelú príležitosť vynahradiť deťom, partnerom alebo domácim miláčikom stratený čas a spoločne zažiť niečo nové. Nemusíte pre to ísť na výlet cez celú krajinu.

V domácnostiach s nami žijú nielen ľudia, ale často aj naši domáci miláčikovia. Aj oni si zaslúžia vašu pozornosť. Hlavne pri psoch platí, že výborným spôsobom ako vybiť ich prebytočnú energiu je spoločná hra či tréning nových kúskov.

cesar-millan

Najlepšie na tom je, že to môžete skúšať v pohode aj doma. Výborným pomocníkom vám bude kniha od svetoznámeho cvičiteľa psov, Cesara Millana - Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa, ktorá naozaj stojí za prečítanie.

 

Zdokonaľte sa vo svojom hobby

Baví vás maľovanie, modelovanie, fotografovanie alebo iné hobby? Využite voľný čas a zdokonaľte svoju techniku. Nemusíte sa všetko učiť sami, množstvo kurzov a techník nájdete priamo na Youtube.

Ak je vašou záľubou fotografovanie, určite sa vám hodí odkaz na online kurzy fotenia zadarmo. Môžete získať potrebné know-how, ktoré potom použijete pri samotnom fotení či úprave.

daniel-foti

 

Urobte si poriadok v šatníku

Toto je činnosť, na ktorú máte bežne v roku kopec času a odkladáte ju na neurčito. Množstvo oblečenia v šatníku rastie, nemáte ho kam upratať a stále máte pocit, že vám niečo chýba. Našli ste sa v tom? :-)

Zatočiť s neporiadkom vám pomôže náš článok, kde sme zhrnuli rady, ako si usporiadať šatník.

blog-cover-satnik-3

 

Ak už sa cez Veľkú noc rozhodnete vyraziť von do prírody alebo zostať doma, buďte ohľaduplní voči ľuďom okolo vás a chráňte sa rúškom.