Ako uviazať motýlika

Mnoho mužov motýliky nenosí. Niektorí sa ho boja uviazať, iný ho považujú za príliš formálny. Kedy sa však hodí viac, ako k tomuto plesovému obdobiu? Poďme si ukázať, ako si ho uviažete ako pravý gentleman.

Pri kúpe motýlika máte v podstate na výber 2 možnosti. Buď si kúpite "predviazaný" motýlik (to naozaj nerobte), ktorý stačí vzadu zopnúť alebo si kúpite motýlik v jednom kuse. Ak smerujete na ples s pozvánkou White tie alebo Black tie, ani na chvíľu neuvažujte o predviazanom motýliku. Na prvý pohľad je vidieť tento typ motýlika a navyše je to poriadne faux pas.

Uviazať motýlik je jednoduché, s trochou cviku to zvládnete behom pár okamihov. Poďme sa spolu na to pozrieť.

Ako prvé si vyhrňte golier košele a rozviazaný motýlik si dajte okolo krku tak, že pravá strana (A) bude o niečo dlhšia ako ľavá strana (B). Prekrížte oba konce motýlika, pričom dlhšia časť bude navrchu.

Ako uviazať motýlik

 

Pokračujte podľa obrázka v bode 3, čím vytvoríte jednoduchý a voľný uzol. Dlhšiu časť si môžete na chvíľu prehodiť cez plece, aby vám nezavadzala. Kratšiu časť (B) ohnite, aby vám vznikla forma budúceho motýlika. Najužšia časť by mala byť v strede. 

Ako si uviazať motýlik

 

Prehoďte časť A popred časť B, následne ju preložte a prestrčte cez vytvorenú slučku.

Návod na viazanie motýlika

 

Ťahajte časť A cez slučku bez toho, aby ste ju celkom prevliekli. Takto vytvoríte zadnú polovicu motýlika. Teraz už stačí iba utiahnuť uzol potiahnutím protiľahlých strán - predného pravého konca spoločne s ľavým zadným koncom.

Uviažte si motýlik

Motýlik si upravte podľa potreby a nezabudnite, že mierne nedokonalosti uzla dodávajú uzlu unikátny charakter.