Akcia: doprava kuriérom iba 1,95 €. Od 60 € zadarmo.

Ako uviazať motýlika

Mnoho mužov motýliky nenosí. Niektorí sa ho boja uviazať, iný ho považujú za príliš formálny. Kedy sa však hodí viac, ako k tomuto plesovému obdobiu? Poďme si ukázať, ako si ho uviažete ako pravý gentleman.

Pri kúpe motýlika máte v podstate na výber 2 možnosti. Buď si kúpite "predviazaný" motýlik (to naozaj nerobte), ktorý stačí vzadu zopnúť alebo si kúpite motýlik v jednom kuse. Ak smerujete na ples s pozvánkou White tie alebo Black tie, ani na chvíľu neuvažujte o predviazanom motýliku. Na prvý pohľad je vidieť tento typ motýlika a navyše je to poriadne faux pas.

Uviazať motýlik je jednoduché, s trochou cviku to zvládnete behom pár okamihov. Poďme sa spolu na to pozrieť.

Ako prvé si vyhrňte golier košele a rozviazaný motýlik si dajte okolo krku tak, že pravá strana (A) bude o niečo dlhšia ako ľavá strana (B). Prekrížte oba konce motýlika, pričom dlhšia časť bude navrchu.

Ako uviazať motýlik

 

Pokračujte podľa obrázka v bode 3, čím vytvoríte jednoduchý a voľný uzol. Dlhšiu časť si môžete na chvíľu prehodiť cez plece, aby vám nezavadzala. Kratšiu časť (B) ohnite, aby vám vznikla forma budúceho motýlika. Najužšia časť by mala byť v strede. 

Ako si uviazať motýlik

 

Prehoďte časť A popred časť B, následne ju preložte a prestrčte cez vytvorenú slučku.

Návod na viazanie motýlika

 

Ťahajte časť A cez slučku bez toho, aby ste ju celkom prevliekli. Takto vytvoríte zadnú polovicu motýlika. Teraz už stačí iba utiahnuť uzol potiahnutím protiľahlých strán - predného pravého konca spoločne s ľavým zadným koncom.

Uviažte si motýlik

Motýlik si upravte podľa potreby a nezabudnite, že mierne nedokonalosti uzla dodávajú uzlu unikátny charakter.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie