Späť

Kent golier vs. Cutaway golier

Kent golier vs. Cutaway golier

Ako sa vyznať v golieroch? Ktorý golier sa hodí práve Vám a na akú príležitosť? Golierov je veľa druhov, každý výrobca ich pomenúva trošku po svojom. Sú však dva, ktoré sú od seba najviac odlišné, a to sú Kent a Cutaway.

Golier je prvé, čo si na košeli všimnete. Len si spomeňte čo si pomyslíte o niekom, kto má oblečenú košeľu s vyťahaným a dokrčeným golierom. Vôbec to nevyzerá dobre. Znie to ako klišé, ale kvalitný výrobcovia používajú na vystuženie goliera kvalitné materiály. V tom ako si golier zachováva svoj tvar a ako prirodene "stojí" vidno rozdiely medzi košeľou, ktorej bola venovaná pozornosť pri výrobe a tej, ktorej bolo potrebné vyrobiť rýchlo a lacno milióny.

 

Golier KENT

 

Najtradičnejší golier na košeli. Je vysoko cenený hlavne pre svoju univerzálnosť, je možné ho nosiť s tenkými (Slim) aj klasickými kravatami. Kedysi bol považovaný za najformálnejší golier. Hodí sa pre všetky kombinácie, kravatu aj motýlik. Perfektne sa hodí do obleku.

 

Pánsky golier Kent Tradičný golier Kent na pánskej košeli Detailný pohľad na golier Kent Detailný pohľad na golier Kent

 

Golier CUTAWAY

 

Cutaway golier sa tiež nazýva žraločí golier. To je odvodené od jeho naširoko sa rozchádzajúcich špičiek goliera.

Veľmi obľúbený k business oblekom. Výborne vyzerá v obleku, ale aj bez neho. S rozopnutým vrchným gombíkom budete vyzerať moderne a nadčasovo. Ak chcete mať štýl ako z Wall Street alebo právne eso z New Yorku, tak tento golier je ten pravý pre vás. Fantasticky vyzerá v Slim oblekoch. 

 

Modrá károvaná pánska košeľa a golier Cutaway Cutaway golier na modrej károvanej košeli STEVULA Námornícka modrá pánska košeľa Pánska košeľa v modrej farbe

 

Naša ponuka samozrejme týmito dvomi goliermi nekončí. V ponuke nájdete aj modernejšiu variantu goliera Kent - New Kent, voľnočasový golier Button-down alebo veľmi obľúbený golier medzi politikmi a moderátormi v televízii - golier Spread. 

Porovnanie všetkých golierov nájdete v časti goliere pánskych košieľ.

 

 

Páčil sa Vám článok?

Zdieľajte ho so svojimi známymi:

 

Newsletter

Novinky a akcie rovno na váš e-mail. Vložením e-mailu súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo Zaregistrovať sa

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo Zaregistrovať sa

Stránky stevula.sk využívajú pre skvalitnenie služieb cookies. Viac info